Putopis - Slovenija - Austrija - Italija - Slovenija i još p

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Putopis - Slovenija - Austrija - Italija - Slovenija i još p

Post od liiiman »

Ovogodišnji plan za prvi deo odmora je bio sledeći:
Otočec na Krki, Ljubljana, Dovje sa obilaskom okoline (Austrija, Italija i Slovenija) i na kraju spuštanje na more, Istra.

Izbor prve lokacije je donekle iznuđen polaskom na put nakon radnog dana i mog problema sa vožnjom noću. Za ovaj kamp smo znali i ranije, ali nas uvek oduševi priroda i mir koji tamo zateknemo. Kamp se nalazi na samoj obali Krke, a naspram ostrva na kome je dvorac preuređen u ekskluzivni hotel. Za ljubitelje golfa u neposrednoj blizini kampa su ozbiljni golf tereni. Cena kampa je oko 25€ za nas četvoro i prikolicu. Mislim da će slike mnogo više reći.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Nakon jutarnje kafe u ovom okruženju, premestili smo se u Ljubljanu. Poznati kamp Ježice sam opisao u prošlogodišnjem putopisu i jedino što mogu da konstatujem je da se nivo usluge nije promenio. Kamp je bio pun, a mi iznenađeni brojem turista u Ljubljani. Pored uživanja u Ljubljani, obišli smo Caravn centar i Camp-Ing centar u nabavci kamp oreme. Ponuda je nešto skromnija nego ranijih godina, a ja pretpostavljam da je razlog tome priličan skok cena kamp opreme. Brunner je značajno podigao cene u katalogu 2012 u odnosu na 2010. godinu. Prikaz Ljubljane ću dati sa "visine", odnosno pogled sa kule Ljubljanskog grada. Na kraju, naravno Zmajcek!

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Nakon lepa dva dana u Ljubljani, nastavljamo ka Dovju, planinsko mesto do koga dođete par kilometara nakon Jesenica, a neposredno pred Mojstranu. Da mene neko pita za reklamni slogan kampa Kamne, u kome smo se smestili, to bi sigurno bio slogan "Popite kaficu sa Triglavom". U pitanju je manji kamp sa kompletnom infrastrukturom koji se nalazi na lokaciji sa koje se pruža pogled na Triglav i okolne vrhove. Kamp je u neposrednoj blizini puta, ali je tako koncipiran da imate osećaj da ste duboko u prirodi. Kako se za vreme našeg boravka odvijala kampanja košenja livada, pored vizuelnog efekta, mirisi su dodatno pojačavali utisak, a kao šlag na torti je zvučni efekat koji čini žubor vode od Save Dolinke koja teče u neposrednoj blizini. U okviru kampa imaju manji bazen, dva teniska terena (šljaka i beton, pa ko šta voli), stonoteniski sto i kafanica. Cena kampa, za nas četvoro+prikolica+struja, je oko 30€ dnevno.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Lokacija kampa je idealna za obilazak Austrije, Italije i severo-zapadnog dela Slovenije. Mi smo ovu priliku iskoristili i obišli par interesantnih destinacija. Prva je Minimundus parak kod Klagenfurta. Osnovna ideja je da se izlože minijaturne kopije najznačajnijih građevina na svetu. Ukupno, trenutno, ima 152 eksponata, ali se stalno dodaje nešto novo. Mi smo posebno bili ponosni zbog eksponata Studenice. Sam park se nalazi na obali Wörthersee jezera. Ovo jezero zaslušuje poseban putopis, što je mogući plan za sledeću godinu, obilazak Austrijskih jezera. Bitna informacija je da za Austriju morate uzeti vinjetu (10 dana je 8€), ali vinjeta ne uključuje tunele. Za tunele se posebno plaća, prolaz kroz Karavanke (oko 8km tunela) će vas dodatno koštati 6,5€ u jednom smeru za auto (vozilo do 3,5T).

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Sledeće interesantno mesto je bilo u Italiji. Jezera Laghi di Fusine u blizini zimskog centra Travisio. Dragulj prirode. Važno je napomenuti da se na obali drugog jezera (po mojim slikama je to jezero prvo) nalazi kamper stop za koji nisam video da se naplaćuje, mada u sklopu njega imate na raspolaganju toalete i drugu infrastrukturu.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Planica, poznata letaonica, razni rekordi. Obavezno za posetiti. Ovo je objekat koji ostavlja dva utiska. Prvi je veličina, tačnije hrabrost tih ljudi koji ovde stvarno lete. Drugi utisak je da je sve sklepano od dasaka, ali trajanje letaonice me demantuje. "Velikanka", kako je lokalno nazivaju, je stvarno impresivna. Nemojte propustiti da u domu RTV SLO pojedete pite od borovnica. Pravi ih tetkica koja radi u domu i fantastične su. U neposrednoj blizini u toku je izgradnja 160m skakaonice i još jedne manje.

Slika

Slika

Slika

Slika

Kranjska Gora, ušuškano turističko mesto i jedno od najpoznatijih slovenačkih skijališta. Samo mesto pruža pun Alpski ambijent i trenutno je puno turista. Biciklisti, planinari, alpinisti, mladi, penzioneri ... Kako sam par leta, ranije, provodio na Kopaoniku koji je blago rečeno bio prazan, ne mogu, a da se ne zapitam gde mi gresimo? ... Samo par slika, da se vide tereni gde smo mi stariji učili da skijamo.

Slika

Slika

Slika

Alpska dolina Vrata vodi do samog podnožja Triglava i tu se nalazi planinarski dom Aljažov Dom. Od Mojstrane do doma je oko 11km puta koji je asfaltiran samo na delovima na kojima su veliki usponi (25%). U prvom delu doline je slap Peričnik. Drugi deo doline je uz rečicu Triglavska bistrica. Masivi planinskih vrhova su impresivni i ostavljaju vas bez daha. Mi iz ravnice, a ljubitelji planina, naravno da smo svoju glad za visinama utolili jednostavnim, ali ukusnim Kranjskim kobasicama i kuvanim kupusom.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Nakon planinskih avantura spustili smo se do zapadne Istre, na more. More ko more, slano i osvežavajuće. Istra je inače destinacija na koju se vraćamo tokom drugog dela odmora, opis tek sleduje.
Poslednja izmena od liiiman u 14 Okt 2017 10:44, izmenjeno 2 puta ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Odlican opis , hvala u ime svih kojima posluzi u poseti ove destinacije.
dendzi
Novi korisnik
Postovi: 1
Pridružio se: 27 Maj 2012 23:41

Post od dendzi »

Hvala i od mene, mislim da će mi koristiti sledeće godine u maju kad planiram prvi deo odmora i prvo porodično kampovanje.
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

Aaaaaahaah, budiš mi uspomene ! ! ! Slika
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

@liiiman

Nestrpljivo čekam nastavak putovanja u Istru !

Pozdrav
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
adwardrob
Novi korisnik
Postovi: 1
Pridružio se: 01 Jan 2013 11:34

Post od adwardrob »

aww! lijepe scene ... Volim putovanja!
:) :) : )P )
leather baseball belts leather baseball belts
shia labeouf mcqueen triumph jacket shia labeouf mcqueen triumph jacket
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

I ja isto :) !

Dobro dosao!
Poslednja izmena od Sinbad u 01 Jan 2013 15:50, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Odgovori