Putopisi - Grčka - 2014

Predlozi, putovanja i putopisi iz Grčke

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

Jader napisao:Da li je ko išao od Alexandroupolija prema Kavali i Asprovalti, treba mi savet gde koristiti autoput, a gde lokalne puteve uz more. Koliko vidim, dobrim delom se i ne može uz more.
moj savet sve uz more, pera i ja smo od soluna ka kavali isli auto putem i platili 2X6€, u povratku sa tasosa sitoniji sve uz obalu, pa gde ti se svidi tu stanes. mi smo i kroz kavalu prosli sto ti bas i ne bi savetovao jer su guzve velike
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

023 do starta u Grčku.
Ja krećem negde u Ponedeljak 21.07.2014. Sve zavisi kad krenem, 1-i dan ću verovatno prespavati konačno na Mavrovu. Sutradan prelazak u Grčku, ponovo kod Medžiklije, onda ka Igumenitci, pa dokle stignemo, videću, možda svratimo u Metsovo i tu prespavamo. Sledećih dva ili tri dana smo u Sivoti na kupanju i pripremi za sunce. Nakon toga silazimo ka Peloponezu.
Očekujem da ćemo posetiti Elafonisos, Mani, pećinu Diros, potom vrh Peloponeza i to severoistočni deo koji nisam posetio prošle godine, Kranidi, Porto Heli, Eremioni, Spetses, Poros, Hydru i sl.
Ima li neko iskustva sa istočnim delom pored Atine iza aerodroma Marco Polo.
RDZORAN
Korisnik
Postovi: 64
Pridružio se: 03 Feb 2013 16:30
Lokacija: Knjaževac

Post od RDZORAN »

Ja polazim u Grcku 07.07.2014. za pocetak Tasos, a zatim Asprovalta, Stavros i za kraj Sitonija a to ce biti otprilike 25.07.2014. Pa ako neko u tom periodu planira nesto slicno neka se javi
Pera Big Marlin
Korisnik
Postovi: 41
Pridružio se: 20 Apr 2014 15:55

Post od Pera Big Marlin »

Izgleda da ja otvaram sezonu.Cerga natovarena,raga naranjena i napojena,samo da odmorimo malo dusu.Sat.dva pa put pod noge.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Srećan put i lepo vreme onima koji kreću.
Što bi rekli u vojsci, danas sam u Sremskoj Mitrovici, brojim 022.
Pera Big Marlin
Korisnik
Postovi: 41
Pridružio se: 20 Apr 2014 15:55

Post od Pera Big Marlin »

Ili sto bi rekli STARA DZOMBA SITNOOOOOOOOO
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

kaluđerski
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Pero, drago mi je da si se javio iz Grčke. Po postu, izgleda da sve teče po planu, Za ujednačenje atmosfere preporučujem po par čenjeva belogl luka. Em je zdrav, em tera sve uroke, a ako ga konzumiraju svi, nikom ništa neće smetati.
U vezi piva , u Grčkoj uvek glasam za Mytos.
Pretpostavljam da ima i one "stare dunje", ostala je baš u dobrom sećanju. Rakija za medalju.
poseidon
Korisnik
Postovi: 92
Pridružio se: 16 Dec 2009 23:23
Lokacija: nis

Post od poseidon »

Mytos bez dileme !
Pera Big Marlin
Korisnik
Postovi: 41
Pridružio se: 20 Apr 2014 15:55

Post od Pera Big Marlin »

u.Zapovest za putovanje overena i odobrena,Izvrsenje zadatka tece po planu.Sutra i preksutra u Atini,Pa dalje Peloponez.Veceras smo u Kampu Nea Kifisia.Nalazi se na ulazu u Atinu iz prvca Soluna.Lako ga je pronaci.Koordinate su S 38,o994632st. I 23,7935365st.Cena je 7 e autokamper + 5e po osobi + 5e koriscenje struje.Kamp je osrednje opremljen al mu je prednost da je u blizini stanica metroa,pa se vrlo lako moze doci do centra Atine.Vise izvestaja sutra ili preksutra.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ta blizina metro-a je super stvar. Slikaj malo kamp, a i ulaz za metro. Za obilaženje Atine, metro je sigurno prava stvar.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Mene su danas supruga i ćerka ubedile da jedno 7 dana ovogodišnjeg odmora provedemo na Krfu.

Ako neko ima iskustba u vezi plaža, free mesta za spavanje i drugih korisnih informacija ( lokacije Lidl-a, Veropulosa, Carrefour-a napr) bilo bi super da ih napiše. Šta posetiti?

Zna li neko koliko košta trajekt Krf-Lefkimi, kamper 3 osobe i ima li razlike u ceni između prevoznika?
Poslednja izmena od sprinter u 03 Jul 2014 00:27, izmenjeno 1 put ukupno.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

007
Preko Makedonije do Jonskog mora, Peloponez, Atina sever Grčke pa nazad
Pozz
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Danas si Džems Bond,
Ja sam danas u Zaječaru, 019

PS Razlika u polascima Nam je 12 dana.Delimično ćemo se poklopiti vremenski, ali verovatno nećemo lokacijski.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

možda na kraju ture -biću dvadesetak dana
Odgovori